Konference "Kritická místa kurikula pro generaci Z"
Podobně jako minulé roky spolupořádalo Oddělení Geověd konferenci k projektu Didaktika - Člověk a příroda A (CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_011/0000665). Tato konference se konala 18. a 19. 10. 2019 a nesla název "Kritická místa kurikula pro generaci Z". Zastřešujícím tématem 3. ročníku projektové konference byla kritická místa kurikula fyziky, chemie, biologie a geografie na základní škole. Prezentovány byly finální výsledky projektu. Odborníci z řad členů projektu i zvaní hosté odprezentovali přednášky na aktuální odborná témata. Konference nabídla především bohatý odborný program v prostorách science centra a množství workshopů, které reflektují současné trendy ve výuce přírodovědných předmětů na ZŠ. Opět přidáváme odkaz na program konference ZDE a na závěrečnou zprávu ZDE.
Konference "Kritická místa kurikula ve škole i za školou"
Oddělení geověd spolupořádalo ve dnech 29. a 30. 10. 2018 konferenci v rámci projektu Didaktika - Člověk a příroda A (CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_011/0000665) s názvem "Kritická místa kurikula ve škole i za školou". Zastřešujícím tématem 2. ročníku projektové konference byla kritická místa kurikula fyziky, chemie, biologie a geografie na základní škole. Prezentovány byly výsledky ověřování výukových modulů, které byly sestaveny za účelem překonání vytipovaných kritických míst. Své zkušenosti s moduly prezentovali nejen jejich tvůrci z řad didaktiků, ale taktéž učitelé. V rámci konference proběhla řada workshopů a komentované prohlídky science centra Svět techniky Ostrava a oblasti Dolních Vítkovic. Zde naleznete program konference a Zde můžete shlédnout zprávu z konference.
KRITICKÁ MÍSTA KURIKULA V PŘÍRODOVĚDNÝCH OBORECH NA ZŠ
Oddělení geověd spolupořádalo ve dnech 26. a 27. 10. 2017 konferenci v rámci projektu Didaktika - Člověk a příroda A (CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_011/0000665) s názvem "Kritická místa kurikula v přírodovědných oborech na ZŠ". Zastřešujícím tématem konference byla kritická místa kurikula fyziky, chemie, biologie a geografie na základní škole. Prezentovány byly první výsledky výzkumu realizovaného ve spolupráci s učiteli ze základních škol. Výzkum je zaměřen na identifikaci a řešení kritických míst s konkrétními návrhy jejich výuky. Dále byly představeny inovativní způsoby školní výuky i výukové programy zapojených science center. Konference byla určena nejen členům projektového týmu, ale především učitelům z praxe, kteří zde mohli jednak načerpat inspiraci, ale i se podělit o své zkušenosti z výuky přírodovědných předmětů. Zde naleznete program konference a Zde můžete shlédnout zprávu z konference.
ROLE OF FIELDWORK IN GEOMORPHOLOGY
Oddělení geověd pořádalo ve dnech 10. až 13. března 2015 15. mezinárodní konferenci České asociace geomorfologů (ČAG). Konference probíhala v prostorách plzeňského pivovaru. Zde si můžete prohlédnout sborník abstraktů.